Skipsforlis

Bøker om skipsforlis

Omtalte forlis – Skipsforlis rundt Jæren

SKIPSNAVN BRT SKIPSTYPE MATR
HJEMSTED FORLIS ÅR CA POSISJON
ACTIV Slupp Tre Svinør 1908-02 Nålaugviken
ADVISER 47 Motorkutter Tre Veavåg 1927 Obrestad
ALEXANDRA 471 Bark Tre Rønne 1888-11 Utenfor   Hellvik
ALFA 50 Motorkutter Tre Farsund 1945-02 Vatnemotholmene
ALGONA Skonnertskip Tre Åland 1877-01a Varhaug,   Jæren
ALHOLM 147 Motorfartøy Stål Bergen 1955-04 Havbåen   SV Feistein
AMALIE Skonnert Tre Bergen 1879-12 Strandodden
AMANDA Brigg Tre Stettin 1859 Solastranden
ANGLO 56 D/S   Fiskebåt Jern Stavanger 1919-03 Ved   Fjøløy
ANITRA 593 Bark Tre Porsgrunn 1917-07 Utenf.   Kvitsøy
ANNA Skonnert Tre Emden 1877-10 Utenfor   Egerøya
ANNA 595 Bark Tre Tvedestrand 1891-08 Kvassheim
ANTINA Koff Tre Tyskland 1851-03 Stavenesstrand
ARGENTINA 158 Dampslepebåt Stål Emden 1944-11 Ved   Merri
ARGO 412 Dampskip Stål Haugesund 1940-07e Nær   Svåholmene
ARGUS 285 Skonnertskip Tre Svendborg 1893-08 Hårr,   Jæren
ARGUS Galeas Tre Stavanger 1882 Kolnesholmen
ASK 419 Dampskip Tre Bergen 1891-01 Jærens   Rev
ASSUR 201 Skonnertskip Tre Stavanger 1897-12 Nærlandstranden
AUTUMN 34 Seilkutter Tre Stavanger 1907-12 Kvalbeins   Rauna
AVANCE Skonnert Tre Stavanger 1868-01a Ved   Jøringane
BAHIA CAMARONES 8551 Dampskip Stål Hamburg 1945-01 2   n.m.SV Svåholmen
BALDUR 5805 Dampskip Stål Hamburg 1940-02 Vest av Jøssingfjord
BARACOA 784 Dampskip Stål Bergen 1900 Hå   på Jæren
BEN MACDUI 358 Dampskip Jern Ghent 1908-04 Svånes
BENEDIGTE LOUVISE Seilfartøy Tre Flekkefjord 1868-12 Ved   Obrestad
BERGLIOTH 27 Seilskøyte Tre Stavanger 1917-03 Boknafjorden
BETTY Lystyacht Tre Stavanger 1907 Lindøysundet
BETZY Seilskøyte Tre Flekkefjord 1881 Jærens   Rev
BIEKUBEN Slupp Tre Mandal 1875-11a Kvalbeins   Rauna
BJØRN 1241 Dampskip Stål Tysk 1920-11 Hårr
BOMERANG Slupp Tre Ånasira 1897-01 Vestsiden   Kjørr
BONDEVENNEN Skonnertskip Tre Haugesund 1894-12 Kvalbeins   Rauna
BREIDABLIK Skonnerbrigg Tre Bergen 1867-02 Sele   på Jæren
BRITTANNIA Brigg Tre Rostock 1875 Ved   Kvitsøy
BÜRGERM. BENCARD Brigg Tre Rostock 1875-01a Husveg,   Jæren
CALYPSO Brigg Tre Memel 1886-10 Varhaug,   Jæren
CARL KÄMPF (UJ-1709) 600 Ubåtjager Stål Wesermünde 1941-10a Utenfor   Nålaugviken
CAROLINE Skonnert Tre Stralsund 1880-04a Kvassheim
CATHARINA MARGRETE Slupp Tre Øst   Frisland 1845 Egerøya
CATHARINE 267 Brigg Tre Christiania 1862 Nålaugvika
CHARLOTTE 4404 Dampskip Stål Hamburg 1945-01b Vest   for Svåholmen
CHIEFTAIN Bark Tre Mandal 1881-11 Orrestranden
CHRISTIANE Brigg Tre Åsgårdstrand 1862-10 Obrestadviken
CHRISTINE AMALIE Koff Tre Papenburg 1848-03 Kvalbeins   Rauna
CLEMENS Skonnert Tre Danmark 1864-02 Hådyret
CLUPEA 33 Motorskøyte Tre Haugesund 1936 Ved   Jørpeland
CLÄRE HUGO STINNES 5295 Motorskip Stål Hamburg 1944-09e Ved   Jærens Rev
COLIN ARCHER 2506 Dampskip Stål Larvik 1898-10 Vik   på jæren
COLUMBA Skonnert Tre Stralsund 1875-01 Obrestad
COLUMBA Bark Tre Stavanger 1870-02 Hårr
CONCORDIA Brigg Tre Arendal 1880-02 Nålaugvika
CORNOUAILLE 3324 Dampskip Stål Hamburg 1944-11b Utf.   Nesvåg
CYGNUS 1334 Dampskip Stål Bergen 1940-07 Vest   av Hådyret
D.ORANGIE BOM Galliot Tre Danzig 1728 Skeie
DAGNY 149 Skonnertbrigg Tre Stavanger 1899-03 Kvitsøy/Eimeskjæra
DANIA 897 Dampskip Jern Kristiansand 1906 Orre   på Jæren
DAVID Skonnert Tre Königsberg 1865 Nærland
DE FIRE SØSKENDE Slupp Tre Bergen 1855 Ved   Rott
DE SYV SØSKENDE Galeas Tre Bergen 1841-11 Jærens   Rev
DE TVENDE BRØDRE Slupp Tre Bergen 1853-09 Obrestad
DELFINUS 1294 Dampskip Stål Bergen 1940-11 Varhaug,   Jæren
DELHI Brigg Tre Fredrikstad 1893-02a Brusanden
DET LIDET BARN JESUS Seilskute Tre Genova 1692 Ved   Kvitsøy
DEUS REGIT 151 Skonnert Tre Marstal 1894-01a Svånes
DOMINICA Bark Tre Cork 1866-04 Jærens   Rev
DYRE VAA Skonnert Tre Stavanger 1875-01d Vik   på Jæren
EBENEZER Galeas Tre Mandal 1911 Horsholmen
EDINA 263 Skonnert Tre Larvik 1901 Vik   på Jæren
EGENÆS 74 Dampskip Jern Stavanger 1925 Sør   for Vistetangen
EINAR TAMBARSKJÆLV. 154 Motorskip Stål Trondheim 1920-10 Åna   Sira
ELGRY 298 Motorskip Stål Kristiansand 1982 Innseil.   Rekefjord
ELIDA 56 Galeas Tre Stavanger 1908 Huøen   vest for Rott
ELISA Skonnert Tre Bergen 1859 Vatneholmane
ELISABETH Brigg Tre Wisbech 1851-01a Kvalbeinstrand
ELKANA Skonnert Tre Stavanger 1872-12 Jærens   Rev
ELMABA 24 Motorskøyte Tre Stavanger 1989-02 Kvalbeins   Rauna
ELSCELIGE JUDIT Brigg Tre København 1806 Egerøya
EMANUEL Skonnertbrigg Tre St.   Malo 1879-09 Kviksvik,   Mong
EMMY 200 Motorfartøy Tre Skudeneshavn 1964-05 Sørvest   av Håstein
ENIGHEDEN Jakt Tre Haugesund 1869-10 Seglem,   Egerøy
ERLING SKJALGSON 147 Dampskip Tre Stavanger 1940-12 Ognabukten
EROS 974 Dampskip Stål Bergen 1941-10 Utenfor   Stolen
ESPANA 600 Dampskip Jern Bergen 1914-01a V.   av Obrestad
ESPØ 31 Motorskøyte Tre Kopervik 1965-11 Hidle   i Ryfylke
ETHEL MILDRED 96 Skonnert Tre Bergen 1917-09 Jærens   Rev
ETHELBALD 658 Dampskip Jern Glasgow 1893-12a Orre   på Jæren
EUROPA 3767 Dampskip Stål Emden 1944-03a N.Ø.   av Alstein
EVA MARIE Skonnert Tre Brevik 1868-01 Surpeviken
EVELYN 91 Seilkutter Tre Egersund 1910 Nålaugviken
EXPEDITION Skonnert Tre Caen 1874 Vatlandsviken
FAGERLI 1851 Dampskip Jern Stavanger 1900 Kvalbeins   Rauna
FAMILIEN Slupp Tre Bergen 1867 Kvalbeins   Rauna
FAMILJENS HAAB Galeas Tre Fanø 1858-01 Jærens   Rev
FEANG 419 Motorskip Stål Kristiansand 1978-02 Utf.   Åna Sira
FERDINAND Skonnert Tre Antwerpen 1874 Utenfor   Hå
FINBOGE Brigg Tre Stavanger 1892-11 Jærens   Rev
FINNECHIENA Koff Tre Holland 1857-02 Hårr   på Jæren
FIRERN 247 D/S   Hvalbåt Stål Sandefjord 1941-07 Vest   av Sirevåg
FJORDING 49 Motorskip Stål Bergen 1983-10a Øst   for Rott
FLAGGHOLM 89 Motorkutter Tre Skudeneshavn 1952-05 Lysefjorden
FLID Skonnertbrigg Tre Kragerø 1884-01 Lundevika,   Egerøy
FORSETE 537 Dampskip Tre Oslo 1936 2   n.m. utf. Hådyret
FORSØGET Motorskøyte Tre Kristiansand 1918-02 Revtangen,   Jæren
FORTITUDE Slupp Tre Lerwick 1839-01 Hå   på Jæren
FORTUNA 167 Dampskip Jern Flensburg 1880-04 Foksteinen
FOSLI 1092 Dampskip Jern Bergen 1908 Varhaug,   Jæren
FRANKE 452 Forpostbåt Stål Tyskland 1945-12 Vik   på Jæren
FREDERIK WILHELM IV Brigg Tre Danzig 1846 Nærland,   Jæren
FREMAD Skonnert Tre Lillesand 1872-10a Revtangen
FRIDTJOF NANSEN 214 Brigg Tre Haugesund 1899-03 Sørenestangen
FRIEDRICHSHAFEN 1923 Dampskip Stål Hamburg 1944-05 Siragrunnen
FRITHJOF Slupp Tre Stavern 1897-03 Kolnesmålen
GAMMA Dampskip Stål Apenrade 1917-06 Hårr   på Jæren
GEBROEDER VISSER Koff Tre Groeningen 1871-08 Seglem,   Egerøya
GEFION 352 Brigg Tre Drøbak 1898-10a Innseil.   Tananger
GEM 49 Motorkutter Tre Haugesund 1939-10 Kjerringflu
GENERAL RYE Skonnert Tre Svendborg 1853-12 Hårr   på Jæren
GENUA 1949 Dampskip Stål Hamburg 1940-10 Ved   Egersund
GEORG L.M. RUSS 2980 Dampskip Stål Hamburg 1942-08 Jæren
GERMA LADY 1593 Motorskip Stål Oslo 1976-12 Vest   av Feistein
GILSTONE 545 Eskortetråler Stål Bergen 1947 Kvalbeins   Rauna
GJEMSØE KLOSTER Bark Tre Skien 1842 Nesvåg
GLANDEVON Skonnert Tre Alloa,   England 1872-10 Kolnesholmen
GODØY 331 Motorskip Stål Ålesund 1966 Revtangen
GRACE DARLING Skonnert Tre Liverpool 1851-04 Kvalbeinstrand
GRAZIELLA 2137 Dampskip Stål Oslo 1943-09 Ved   Kvassheim
GREI Skonnert Tre Stavanger 1897-11 Seglemsbukten
GREI Galeas Tre Stavanger 1885-12b Visnestangen
GREIF 996 Dampskip Stål Bremen 1944-11a Utf.   Nesvåg
GROM 257 Motorskip Stål Oslo 1948-11 SV   Kvitsøy
GRY 62 Motorjakt Tre Egersund 1938 2   n.m sør for Feistein
GRÖNLAND (UJ-1106) 447 Ubåtjager Stål Wesermünde 1944-09c Ved   Klausgrunnen
GULLFJELL 23 Motorkutter Tre Stavanger 1989-10 Ognabukten
GULOWNA Bark Tre Kristiansand 1869-01 Ved   Rott
GUSTAV Brigg Tre Norköping 1775 Kjør
GYER Slupp Tre Kragerø 1839-02 Vik   på Jæren
HAFSLUND 1 118 Motorlekter Stål Bergen 1944-01 Håtangen,   Jæren
HAGAVIK 37 Motorkutter Tre Stavanger 1960 Kvassheim
HALVDAN 1 38 Motorkutter Tre Kopervik 1957-03 Ved   Eime
HANDEL 93 Damplekter Stål Haugesund 1920-03 Kolnes
HANNA Slupp Tre Flekkefjord 1874 Kvalbeinstrand
HANSI Motorkutter Tre Bergen 1913 Kvalbeinstranden
HARMONI Skonnert Tre Kristiansand 1864-01 Hårr   på Jæren
HARTLEPOOLS 1754 Dampskip Jern Hartlepool 1888-12 Nålaugviken
HAUKELI 497 Motorskip Stål Stavanger 1993 Kvalbein
HAVFRUEN Skonnert Tre Dragø 1864-11a Nærlandstranden
HEIA Galeas Tre Farsund 1920-03b Jærens   Rev
HELENE Jakt Tre Flekkefjord 1876-12a Staholmboen
HENDAVIK 49 Motorfartøy Tre Florø 2006-07 Utf.   Obrestad
HENRIETTE Brigg Tre Kjøbenhavn 1839-01a Hårr   på Jæren
HERMAND SMIT Bark Tre Tvedestrand 1875-01c Skeie,   Jæren
HERMANN Koff Tre Carolionenziel 1868-10 Jærens   Rev
HERO Skonnert Tre Wick 1869-03 Hårr   på Jæren
HERØY 223 Motorskip Tre Kristiansand 1946 Utf.   Jæren
HILDA 205 Brigg Tre Skudeneshavn 1892-03 Birkeland
HINRICH WESSELHÕFT 510 Fiskedamper Stål Hamburg 1940-09 S.for   Kjerringflu
HOGLAND 4360 Dampskip Stål Helsingfors 1941-08 Utf.   Ognabukten
HYDRA Brigg Tre Tønsberg 1914-03 Utf.   Egersund
HÆRMOD Brigg Tre Egersund 1862-07 Ved   Horsholmen
HAABET Skonnert Tre Bergen 1717-12 Jærens   Rev
HAABET Brigg Tre Gefle 1810 Figgjostranden
HAAVARD 129 Motorfartøy Stål Bergen 1968-11 Ved   Obrestad
INGEBORG 100 Galeas Tre Haugesund 1898-12 Utf.   Jæren
INGER ELISABETH Slupp Tre Halsenøy 1833 Revtangen
INGERMANLAND Orlogsskip Tre St.Petersburg 1842 Utf.   Hårr på Jæren
INGVALD Jakt Tre Stavanger 1866-11 Sele   på Jæren
IRENE 248 Dampskip Jern Stavanger 1897-09 Kvalbeins   Rauna
ISFUGLEN Skonnert Tre Bergen 1918-12 Varhaug   på Jæren
JABO Brigg Tre Åbo 1870-10 Rausvågen,   Egerøy
JACOB CHRISTENSEN Bark Tre Fredrikstad 1879-01 Nesvåg
JADAR 1 65 Dampskip Jern Stavanger 1932 Utf.   Jæren
JAMES RYDER Bark Tre Baltimore 1843-03a Kvalbeins   Rauna
JAMES WILKIE 561 Dampskip Jern Grangemouth 1887-12 Revestranden
JOHAN SVEDRUP Galeas Tre Kristiansund 1895-12 Vik   på Jæren
JOHANNE Skonnert Tre Barth 1857-01 Sele   på Jæren
JOMFRU BARBARA Galeas Tre Amsterdam 1717-12a Borestranden
JUDIT 2 45 Motorkutter Tre Bergen 1972-08 Nærlandstranden
JYLLAND Skonnert Tre Helsingborg 1885-01 Kvalbeinstranden
KALDNES 3548 Motorskip Stål Hamburg 1943-01 Steinboane
KAPEREN 83 Motorgaleas Tre Bergen 1929 Nord   for Egerøy
KAPP 24 Motorskøyte Tre Kirkehavn 1941-09a Vest   av Hådyret
KARPFANGER 4974 Dampskip Stål Hamburg 1942-09 Jæren
KELLY 83 Fiskefartøy Tre Gøteborg 1961-02 Årsland,   Vigrestad
KEM 1705 Dampskip Stål Bergen 1940-07c Vest   av Svåholmane
KLINKER 112 Motorskonnert Tre Bergen 1922-09 Nålaugvika
KNUT JARL 719 Dampskip Stål Trondheim 1911 NV   Skotaboen
KNUTE NELSON 5749 Motorskip Stål Oslo 1944-09f Sørvest   for Revtangen
KORT ADELER Galeas Tre Haugesund 1877-01 N.for   Hådyret
KOSMOS 1316 Bark Jern Kristiansand 1920-03a Flatholmen,   Kvitsøy
KRONPRINSEN Slupp Tre Gøteborg 1846 Utenf.   Sogndalstrand
LA BLANCHE MARGUERIT Skonnert Tre Sarzeu 1853-09a Jærens   Rev
LAILA 27 Motorskøyte Tre Bergen 1957-02 Hårr   på Jæren
LANDAN 159 Motorfartøy Stål Haugesund 1953-05 Innf.   Svåholmane
LANGEFLU 24 Motorskøyte Tre Stavanger 1991 Vest   av Jærens Rev
LESUM (UJ-1715) 489 Ubåtjager Stål Bremen 1944-09d Utf.   Nærland
LEVIATHAN 390 Bark Tre Arendal 1895-11 Beltevik   ved Egersund
LIMA Brigg Tre Karlaby 1844-03 Orrestrand
LIZZIE Skonnert Tre Fraserburg 1878-03 Kvalbein
LIZZIE WATERS Brigg Tre Sunderland 1888 Ved   Kvitsøy
LLOYD 169 D/S   Godsrute Jern Arendal 1895-01 Ved   Egerøy Fyr
LOUISE Bark Tre Christiania 1876-12 Utf.   Tananger
LOVISA Hukkert Tre Uddevalla 1755 Kolnesstrand
LUCHS 1320 Torpedobåt Stål Tyskland 1940-07d Jæren,   SV lysbøyen
LUDOLF OLDENDORF 1953 Dampskip Stål Lübeck 1944-10a Sørvest   for Sirevåg
LUNDE JUNIOR 237 Slepebåt Stål Stavanger 1978-04 Gandsfjorden
LYDIANA Jakt Tre Flekkefjord 1879-01a Tungenes
LYNGDAL 175 Motorfartøy Stål Haugesund 1955-10a Hårr   på Jæren
LYSEFJORD 1 159 D/S   LokaLrute Jern Stavanger 1941-04 Årdalsfjorden
LØVEN Slupp Tre Stavanger 1876-10 Kvalbeinstranden
LØVSPRING 68 Motorkutter Tre Kristiansand 1953-03 Øyrtangen,   Hårr
M-11 894 Minesveiper Stål Tyskland 1940-06b SV   av Feistein
M-132 772 Minesveiper Stål Tyskland 1944-09a WSW   av Egerøya
M-273 775 Minesveiper Stål Tyskland 1945-01a 2   n.m.SV Svåholmen
M-416 775 Minesveiper Stål Tyskland 1944-11c Utenf.   Rekefjord
M-427 637 Minesveiper Stål Tyskland 1944-11f Ved   Oddsfjell
MAGDALENE CHRISTINE Skonnert Tre Bergen 1852-01 Brusand,   Ogna
MAJ 906 Dampskip Jern Gøteborg 1918-10 Kvassheim   fyr
MALANGEN (UJ-1435) 550 Ubåtjager Stål Tyskland 1945-03b Egersund   Havn
MALDE Jakt Tre Stavanger 1879-05 Jæren
MARCO POLO 374 Bark Tre Farsund 1887-01 Obrestad
MARGRETHE Skonnert Tre Stavanger 1868-09 Vik   på Jæren
MARIA Jakt Tre Mandal 1877-03 Brusanden
MARIE Galeas Tre Trondheim 1851-01 Kvalbeins   Rauna
MARIE Koff Tre Brevik 1877-10 Sele
MARY ANN Slupp Tre Yarmouth 1848-02 Ved   Kjør
MATHILDA CHRISTINA 494 Bark Tre Helsingborg 1895-12a Kvalbeins   Rauna
MATHILDA JÄDE Bark Tre Stockholm 1891-10 Innseil.   Rekefjord
MELAND 74 Motorfartøy Jern Stavanger 1952-12 I   Saudafjorden
MENTOR Brigantin Tre Stralsund 1864-11 Kvassheimstrand
MERKURIUS Bark Tre Helsingør 1872-12a Kvassheim
META 451 Bark Tre Libau 1894-01 Lundevik,   Egerøy
MICHAEL MELONEY 276 Damptråler Stål London 1920-05 Vest   for Svetlingen
MINERVA 289 Bark Tre Kalmar 1896-09b Kvassheimstranden
NAPOLEON Skonnert Tre Bergen 1849 Hårr   på Jæren
NEPTUN Galeas Tre Danzig 1836 Nærland,   Jæren
NEPTUNUS Fullrigger Tre Mandal 1854 Vik   på Jæren
NETZE 1025 Dampskip Stål Dornbusch 1940-10b Sør   for Egerøy
NICOLINE Skonnert Tre Skien 1852-12 Viberodden
NIEROTH Orlogsbrigg Tre Gøteborg 1711 Ved   Flatholmen
NORA Jakt Tre Christiania 1892-08 Merri
NORDKYST 290 Motorskip Tre Bergen 1950 Sørvest   av Hådyret
NORDSTJERNEN 62 Galeas Tre Grimstad 1914-01b Surpa,   Sundsodde
NORFROST 467 M/S   Fryseskip Stål Oslo 1967 Varhaug,   Jæren
NORGE 893 Dampskip Jern Bergen 1891-12 Frøsholmene
NORMA Fullrigger Tre Stavanger 1862-01 Jæren
NORNAN Dampskip Jern Gøteborg 1883 Bøskinnene
NORSKE LØVE Fregatt Tre København 1666 Egerøya
NORTH STAR Galeas Tre Ålesund 1901 Kvalbeins   Rauna
NOVA 1382 Passasjer   D/S Stål Bergen 1949-12 Obrestad/Vik
NYEGG 480 M/S   Fiskefartøy Stål Trondheim 1941-03 Kvalbeins   Rauna
NYLAND 3325 Dampskip Stål Gøteborg 1939-09a Karlsmedgrunnen
OAL Skonnert Tre Sandnes 1889-12 S.Obrestad   fyr
OBERON Skonnert Tre Ystad 1861 Kvalbeins   Rauna
OCEAN RACER 155 Fiskedampskip Jern Aberdeen 1902 Sele/Jærens   Rev
OLAVA 48 Motorfartøy Jern Stavanger 1954-02 Ved   Jelsa
ONNI Skonnertskip Tre Åland 1878-11 Kvalbeins   Rauna
OPHELIA 190 Dampskip Jern Glasgow 1880-01 Hårr,   Jæren
OSLEBSHAUSEN 4989 Dampskip Stål Bremen 1941-09 V.   av Nærlandsanden
OTHELLO Skonnert Tre Rensburg 1903 Kvalbeins   Rauna
OTTO N.ANDERSEN 485 Ubåtjager Stål Hamburg 1944-10 Sørvest   for Sirevåg
P. FRAUSING 335 Dampskip Tre Helsingør 1919-12 Madlandstranden
PALIME 2863 Motorskip Stål Hamburg 1940-06 Revtangen
PARAGON Seilkutter Tre Kopervik 1912 Brusanden
PETRO 239 Bark Tre Stavanger 1899-11 Nålaugviken
PHØNIX Bark Tre Arendal 1865 Kvalbeins   Rauna
PILEN Skonnert Tre Risør 1880-11 Vatnemotholmene
PORTLAND (V 1107) 295 Fiskedampskip Stål Wesermünde 1940-06c Sydv.   Feistein
PORTVÅG 299 Motorskip Stål Oslo 1985 Ved   Egerøy Fyr
PRECIOSA Skonnert Tre Egersund 1870-02a Kvalbeins   Rauna
PRIMA 261 Bark Tre Höganäs 1898-11 Ved   Husveg
PRINCESS 84 Kutter Jern Egersund 1921-03 Sørsiden   Dyrøy
PROFES. SCHWEIGAARD Bark Tre Bergen 1868-01b Nærland,   Jæren
PROMPT 49 Dampslepebåt Stål Bergen 1917-12 Jærens   Rev
PRØVEN Slupp Tre Farsund 1838-12b N   for Tananger
PRØVEN 1 40 Motorskøyte Tre Bergen 1921-10 Revtangen
R-402 150 Minesveiper Tre Tyskland 1944-12d Nord   for Feistein
RABE 994 Dampskip Stål Bremen 1944-03 Vest   av Obrestad
RAIGON Jakt Tre Stavanger 1879-10 Vistnes,   Randaberg
RECORD Galeas Tre Stavanger 1889-12a Grødeland,   Jæren
REKO TOR 199 Motorskip Stål Kristiansand 1976-06 Utenfor   Visnestangen
RISDAL 127 Motorfartøy Tre Stavanger 1965-05 Ved   Jærens Rev
RISØY 383 Dampskip Stål Haugesund 1926 Utenfor   Jæren
RODA 6780 Motorskip Stål Hamburg 1940-04 Stavanger   havn
ROLFSØY 426 Motorskip Stål Harstad 1947-09 Ruskodden
SALTVIK Skonnert Tre Saltvik 1868-11 Stakkevik   ved Nesvåg
SAMSON II Motorskøyte Tre Stavanger 1925-09 Brusand
SANDBJØRN 429 Motorskip Stål Haugesund 1969-11 Ved   Obrestad
SANDEID 187 D/S   Lokalrute Stål Stavanger 1951 Innl.   Mastrafjord
SAPHIR 137 Skonnert Tre Kristiansand 1894-11 Stakkevik   ved Nesvåg
SARP 1116 Dampskip Stål Sarpsborg 1945-03a Egersund   Havn
SCT. ALBAN 238 Motorskip Stål Odense 1949-02 Utf.   Ognabukten
SERINE Jakt Tre 1867-09 Nærlandstranden
SHARK 670 Ubåt Stål England 1940-07a Vest   Karlsmedgr.
SHILLITO 2324 Dampskip Stål Cardiff 1899-11a S.for   Revtangen
SIGURD HUND 549 Dampskip Stål Harstad 1940-07b Ognabukten
SIGURD JARL 453 Bark Tre Stavanger 1899-01 Kvalbeins   Rauna
SILDEN Galeas Tre Halden 1915 Hå   på Jæren
SKAGEN 93 Motorkutter Tre Stavanger 1956 Utenf.   Presteskjær
SKAGERAK 1 1281 Passajerskip Stål Kristiansand 1944-01a Utenfor   Egerøya
SKIENS PAKET Skøyte Tre Skien 1873 Hodne,   Jæren
SKULDA Galeas Tre Stavanger 1881-12 Husveg   strand
SLOTTHEIM 131 Motorskip Stål Kopervik 1957-04 V.siden   Imsen
SNAR 538 Skonnertskip Tre Kragerø 1896-09 Kvalbeinstranden
SNYG 1326 Dampskip Stål Haugesund 1941-01 Nær   Hådyret
SOLLY 33 Reketråler Tre Kopervik 1961-03 Utenfor   Sirevåg
SOLSKINN 372 Dampskip Stål Oslo 1941-10b SV   Egerøy Fyr
SOPHIE Skonnert Tre Fiskebækskihl 1872-10b Vistetangen
SOUVERAIN Fullrigger Tre Stavanger 1885-12 Kvalbeinstranden
SPERO 1 73 Motorkutter Tre Trondheim 1920-07 Utf.   Egerøya
ST. SVITHUN Skonnert Tre Stavanger 1871-03 Kvalbeins   Rauna
STADT HAARLEM Galiot Tre Schelling 1677 Ved   Kvitsøy
STAVANGER 54 Slupp Tre Lillesand 1919-01 Utenfor   Jæren
STEINTHOR 64 Motorlekter Tre Stavanger 1914-01 Bøskinnene
STELLA Skonnertbrigg Tre Stavanger 1886-09 Kolnesholmen
STENLAND Motorkutter Tre Bergen 1935 Hårr   på Jæren
STJERNEN Galeas Tre Flekkefjord 1838-10 Ved   Kvitsøy
STOKKFJORD 498 Motorskip Stål Haugesund 1972-07 3   mil s.Jærens Rev
STOKKØY 23 Motorskøyte Tre Bergen 2006-03 Skudefjoden
STRANDLY 39 Motorskøyte Tre Egersund 1969-08 Jæren
STRANDNÆSS 77 Motorfartøy Stål Stavanger 1974 Ved   Fjøløy
STRONG 328 Motorskip Stål Oslo 1948-04 Utf.   Svåholmen
STÅLHOLM 299 Motorskip Stål Ålesund 1975-04 2   mil av Feistein
SULESKJÆR 188 Motorskip Stål Kopervik 1955-10 Vest   av Varhaug
SUNNFJORD 2 934 M/S   Bilferge Stål Oslo 1983-10 NV   for Feistein
SUPERB Skonnert Tre Tønsberg 1869-05 Kvassheimstrand
SYTTENDE MAI Jakt Tre Stavanger 1877-10a Innseil.   Tananger
SØBLOMSTEN 24 Jakt Tre Mandal 1904 Ved   Mong
SØNDMØRE Dampskip Bergen 1873 Kvalbeins   Rauna
SØSTRENE Slupp Tre Brevik 1858-10 Hodne   sanden
TERNEN Galeas Tre Haugesund 1893-02 Kvalbeins   Rauna
TERRIER Skonnertskip Tre Kolberg 1897-03a Kolnesstranden
THE DOUNTLESS Skonnert Tre Aberdeen 1838-12 Nordre   Varhaug
THEKLA Brigg Tre Lübeck 1850 Hårr   strand
THEKLA Motorskøyte Tre Stavanger 1918-11 Ruskeskjær
THEMIS Skonnert Tre Stavanger 1876-02 Sogndalstrand
THEODORA OG MARIE Slupp Tre Sogndal 1869-09 Jærens   Rev
THETIS 2788 Dampskip Stål Flensberg 1945-03 Egersund   Havn
TO VENNER Jakt Tre Flekkefjord 1890 Egdaholmen
TOPEKA 4991 Motorskip Stål Tønsberg 1945-11 Innenfor   Feistein
TOREFJELL 2457 Dampskip Stål Oslo 1930 Nåraugv.-Egerøy
TRAN 306 Motorskip Stål Haugesund 1954-11 Vest   av Egerøy Fyr
TRAVELLER Skonnert Tre Limekilns 1841-08 Ved   Sirevåg
TRE BRØDRE Slupp Tre Mandal 1843-03 Kvalbeins   Rauna
TWEE VRIENDEN Koff Tre Terchelling 1868-04 Orrestranden
TYREL Skonnert Tre Porsgrunn 1893-12 Hodne   Strand
UJ-1111 527 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-10c SV   for Obrestad
UJ-1113 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-12a Nord   for Feistein
UJ-1116 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-12b Nord   for Feistein
UJ-1221 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-11d Utf.   Rekefjord
UJ-1223 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-11e Svåholmen
UJ-1713 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-11d Utenf.   Rekefjord
UJ-173 527 Ubåtjager Stål Tyskland 1941-05 Vest   for Feistein
ULFADUR Brigg Tre Risør 1838-12a Varhaug,   Jæren
UNGE NEPTUNUS Galeas Tre Kalmar 1843-12 Kvalbeins   Rauna
UNION Fullrigger Tre Danzig 1843-10 Mong,   Dybvåg
UTVIK 181 Motorfartøy Tre Haugesund 1959 Sør   for Feistein
VALDEMAR 821 Dampskip Stål København 1908-11 Kvalbeins   Rauna
VALHALLA Skonnert Tre Randers 1875-01b Innseil.   Tananger
VALLE 49 Motorskøyte Tre Mandal 1946-11 Revtangen
VANSE 53 Motorfartøy Tre Farsund 1940-05 Utf.   Svånesholmene
VARBAK 63 Skonnert Tre Tvedestrand 1920-01 Vistevika
VARHOLM Motorkutter Tre Åkrahavn 1934 Kvalbeins   Rauna
VEGA Skonnert Tre Stavanger 1885-12a Ved   Hådyret
VEGESACK 4061 Dampskip Stål Bremen 1939-09 Midtfjæra
VELA 1184 Dampskip Stål Bergen 1944-09b WSW   av Egerøya
VERA 590 Dampskip Jern Bergen 1884-09 Jærens   Rev
VESTA Skonnert Tre Stavanger 1884-02 Tungenes
VESTRI 499 Dampskip Stål Stavanger 1941-12 Børaunen
VICTORIA 550 D/S   Kystrute Jern Trondheim 1903 Kolnesholmene
VIGILANT Skonnert Tre 1852-11 Jæren
VIKEDAL Skonnert Tre Egersund 1893-04 Hårr   strand
VIKHOLM 197 Motorfartøy Tre Haugesund 1978-09 Høgsfjorden
VINDAFJORD 142 Lokalruteskip Stål Stavanger 1941-11 Skudefjorden
VIRGINIA 2   m. seilskute Tre England 1740 Innseiling   Sirevåg
VULCAN Skonnert Tre Königsberg 1848-01 Orre,   Jæren
VAAGAREN 22 Reketråler Tre Sirevåg 1986-12 Utenfor   Sirevåg
WALTER 2301 Dampskip Stål Bremen 1944-10b Nord   for Midtfjæra
WANDERER Skonnert Tre Leer 1864-11-b Nærlandstranden
WATERLILY 49 Motorkutter Tre Haugesund 1948-12 Østre   Åmøy
WEICHSELLAND 3654 Dampskip Stål Danzig 1944-12 Ved   Norskot
WILHELM Bark Tre Stralsund 1875-11 Ogna
WILHELMINE Brigantin Tre Stralsund 1845 Jærens   Rev
WOYE 461 Bark Tre Arendal 1899-12 Hummervik
ZEPHYR 288 Skonnertskip Tre Bjørgqvara 1896-09a Kvassheimstranden
ZEPHYR Skonnert Tre Bergen 1844-08 Vistenes
ZITA 48 Motorskøyte Tre Haugesund 1958 Jærens   Rev
ÆDEL Jakt Tre Tornby 1866 Egerøya
ÆGER Jager Stål Norsk 1940-04a Stavanger   havn
ØISTEIN 23 Motorskøyte Tre Stavanger 1963 Meling   i Høgsfjorden
ØRESUND 1354 Dampskip Helsingborg 1899-07 Kvalbeinstrand
ØYRAFJELL 100 Motorfartøy Tre Ålesund 1964-08 Varhaug
AALVIG Jakt Tre Stavanger 1894-02 Jæren


by Bliss Drive Review