Skipsforlis

Bøker om skipsforlis

Omtalte forlis – Skipsforlis utenfor Vest-Agder

SKIPSNAVN BRT SKIPSTYPE MATR HJEMSTED FORLIS ÅR CA POSISJON
ACHILLES   Bark Tre Kragerø 1865-11 Ny Hellesund
ACHILLES 998 Dampskip Stål Bremen 1944-12a Flekkefjord havn
ACTIV   Skonnert Tre Århus 1876-02 Kubbøy, Songvår
ADELLA 51 Motorskøyte Tre Farsund 1933-06 Utf. Lista
ADOLPH BERNER   Fullrigger Tre Stralsund 1875-10d Ballastskjærene
AGDER I 104 Motorskip Stål Kristiansand 1966-03 Kvåsefjorden
AHTI 577 Bark Tre Finland 1924-01 N.siden Revøy
AKERSHUS 454 Bark Tre Tønsberg 1899-12b Ved Ullerø
ALBERT WILHELM 690 Fullrigger Tre Gøteborg 1883-01a Ramsøylandet
ALETTE 320 Bark Tre Lillesand 1886-01 Ved Hugø
ALGO 229 Motorskip Tre Bergen 1938 Steinodden
ALLEGRA   Bark Tre Drammen 1874-10c Skjæret Hjelmen
ALLIANCE 410 Bark Tre Kragerø 1884-03 Oddeknubben
ALPHA 303 Dampskip Tre Island 1899-05 Østhasselneset
AM-MER-MAR 7176 D/S Libertyskip Stål New Orleans 1946-12 Ved Sandøya
ANA CHARLOTTA   Hukker-galeas Tre Sverige 1761 Ved Tranevåg
ANNA   Brigg Tre Oscarshamn 1890-12 Slettingen
ANNA CATHRINE   Skonnert Tre Fanø 1868-01a Ved Ulvesund
ANNA SOPHIA   Seilskute Tre Kjøbenhavn 1774 Ved Loshavn
ANNE CHRISTINE   Jakt Tre Sandnes 1871-10a Øst for Lindesnes
ANNE HOVITES   Koff Tre Schiermonnikoog 1875-05 Tjørvestranden
ANNE MARINA   Brigg Tre Liverpool 1870-10 Skårskjær, Lista
AQUILA   Brigg Tre Mandal 1864-01 Halsodden
ARCHANGELSK 551 Dampskip Jern Archangelsk 1886-10 Ryvingen
ARIEL   Brigg Tre Kalmar 1860 Selør
ARON EATON 222 Brigg Tre Blyth 1877-04 Kviljostranden
ARSTERTURM 1923 Dampskip Stål Bremen 1945-02b SV for Songvår
ASIEN 3894 Dampskip Stål Emden 1944-04 NV Lista Fyr
ASLAUG 130 Motorskonnert Tre Larvik 1923-11b Lister-Rauna
ASSORA   Brigg Tre Kristiania 1875-01 Haugestranden
ASTRÆA 230 Skonnertbrigg Tre Kristiansand 1900-11a Oksøy
ATLAS 174 Brigg Tre Brevik 1892-10a Songvår Fyr
ATLE 34 Kutter Tre Bäckevik 1926-02a Ved Tvistein
ATTALUS   Brigg Tre Arendal 1877-10 Ballastskjærene
AUGUSTA SOFIA   Skonnert Tre Lysekil 1873-05 Skjæret Bispen
AUREOLE 3998 Damptankskip Stål Newcastle 1920-01 Lister-Rauna
AURORA   Jakt Tre Haugesund 1880-12a Ulveskjær, Søgne
AURORA 261 Motorfartøy Jern Bergen 1953-12 Østhassel
AURORA 85 Galeas Tre Arendal 1911-10 Ballastskjærene
AURORA I 93 Motorfartøy Tre Skudeneshavn 1941-01 Utf. Mandal
AVIS 1074 Dampskip Jern Bergen 1916-01 Østhasselstrand
AXELHUS   Dampskip Jern København 1883-01 Gillerøy
BAHIA 4117 Motorskip Stål Hamburg 1944-04a NV Lista Fyr
BAKKØY 81 Motorfartøy Tre Bergen 1946-10 Ø for Lindesnes
BALDER   Brigg Tre Gøteborg 1877-01a Nær Randøsund
BATTACHER   Seilskute Tre England 1711-11a Torsholmen
BENEDICTA ELISABETH   Skonnertbrigg Tre Gøteborg 1826 Ved Odd
BERGEN 467 Hjuldampskip Jern Bergen 1871-10 Hillesund
BETTY   Seilskute Tre Dublin 1753 Utsiden av Odd
BIFROST 1074 Dampskip Jern Gøteborg 1892-10b Steinodden, Lista
BJARKE 2743 Dampskip Stål Danmark 1948-04 S.Grønningen Fyr
BJØR 1090 Dampskip Stål Brevik 1916-12 4 nm ut.Lindesnes
BLÅSTOL 57 Motorkutter Tre Mandal 1967-07 Sør av Lindesnes
BOB 64 Motorfartøy Tre Bergen 1950-06 Utenf. Lindesnes
BOLTENHAGEN 3335 Dampskip stål Hamburg 1942-08 NV Lista Fyr
BORGØY 211 Dampskip Tre Oslo 1948-10 Utenfor Lista
BREIVA 247 Motorfartøy Tre Svolvær 1962-02 Indr. Grønningen
BRØDRENE   Galeas Tre Kristiansand 1870-10a Kvåsefjorden
BRØDRENE 25 Motorskøyte Tre Mandal 1935-03a Rosfjordskjærene
BUSSARD 986 Dampskip Stål Stettin 1942-03 Ved Flekkerøy
CARL JOHAN   Bark Tre Fredrikstad 1875-11 Utenfor Langviga
CAROLINE   Skonnert Tre Marstal 1874-10d 2 mil sør Ryvingen
CAROLINE 57 Motorfartøy Tre Haugesund 1930-10 Ved Kristiansand
CARSTEN BOE 822 Bark Tre Arendal 1905-04 Kviljostranden
CASTOR 512 Dampskip Jern Bergen 1905-03 Lister-Rauna
CATHARINA   Fløytskip Tre Christiania 1705-12 Uts. Hille
CELERITAS   Skonnert Tre Fredrikstad 1862-12 Agneskjæret
CHAPMAND   Skonnert Tre Malmø 1859-12 Øst av Kviljo
CHARLES 107 Motorgaleas Tre Trondheim 1921-03 Utenf. Lindesnes
CHARLOTTA   Bark Tre Simrishamn 1886-12 Kniplingsholmen
CHRISTIANE OG MARIE 273 Skonnertbrigg Tre Rønne 1899-12c Ved Varnes Fyr
CITO   Bark Tre Mandal 1883-11 Ved Kleven
CLARA MARIA   Seilskute Tre Danzig 1859-12a Utf. Flekkerøy
CLAUDIA   Orlogskutter Tre England 1809-01 Gjeslingene
CONSTANCE   Brigg Tre Kalmar 1896-12 Tjørveneset
CRUISER   Brigg Tre Hartlepool 1868-03a Lindesnes
DE CHRISTIAN   Fløytskip Tre Holland 1745-10 SØ av Sandøya
DE TVENDE BRØDRE   Slupp Tre Mandal 1856 Ø.siden Oksøy Fyr
DE TVENDE VENNER   Jakt Tre Flekkefjord 1890-11 Brufjell
DE ZWEI GEBRUDERS   Smakk Tre Holland 1750 Lindholmen
DEN FORGYLTE PELICAN   Seilskute Tre Sverige 1708-03 Roholmane
DEN GODE HENSIGT 300 Fullrigger Tre Lillesand 1836 Mandals Ryvingen
DET HVIDE LAM 84 Seilskute Tre Holmestrand 1705-08 Hummerdus
DICIDO 1546 Dampskip Stål Hälsingborg 1940 Tjørveneset
DIE VROOLYCKE JAN   Hukkert Tre Amsterdam 1721 Hartmarkfjorden
DISPONENT 508 Bark Tre Arendal 1899-12 Oddskjærene
DOMINO 1193 Dampskip Stål Hull 1923-11 Grønningen Fyr
DOROTHEA   Bark Tre Fredrikstad 1888-12 Husebystrand
EASTERN FOAM 48 Motorkutter Tre Haugesund 1947-01 Våge, Lindesnes
ECKENHEIM 1923 Dampskip Stål Bremen 1945-03 Bukkegrunnene
ELEKTRA 614 Bark Tre Brevik 1918-06 Sør av Ryvingen
ELEONORE   Galiot Tre Spiekeroog 1874-03 Ved Flekkerøy
ELISE PETERSEN 583 Dampskip Jern Rostock 1884-01 SV av Hille
ELLIDA 14 Motorskøyte Tre Lillehavn 1921-06 Sør av Lindesnes
ELSIE 712 Dampskip Stål Bergen 1939-01 Nær Odd
ELZE 375 Bark Tre Sølvesborg 1894-11 Husebystrand
EMIL   Skonnert Tre Stockholm 1864-08 Hellersøy, Songvår
EMIL & JOHAN   Brigg Tre Drammen 1869-01 Rosfjordskjærene
EMILIE   Brigg Tre Greisswalde 1870-01 Oksøy
ENGEL MICHAEL   Kaperskip Tre Christiania 1717 Ramslandsvågen
ENIGHEDEN   Skonnert Tre Fredrikstad 1862-10c Verestranden
ENTRERIOS 5179 Dampskip Stål Hamburg 1944-01 SV Lista Fyr
ERIKA HENDRIK FISSER 3347 Dampskip Stål Emden 1942-11 Øst f. Kristiansand
ERNA 484 Dampskip Jern Skien 1915-10 Vestpynt Odd
ESEA   Skonnertskip Tre Kristinestad 1878-02 Sørpynt Sandøy
ETJE   Skonnert/Koff Tre Carolinenziel 1879-12 Gunnarshaug
EUGÉNE   Koff Tre Hälsingborg 1891-03a Utenfor Oksøy
EUPLAEA   Bark Tre Memel 1874-10b Utf. Lindholmen
EUREKA   Skonnert Tre Dundee 1875-09 Borhaugstrand
F-190 240 Landgangsfart. Stål Tyskland 1944-09a Lister-Rauna
FAGERLI 315 Motorskip Tre Tromsø 1919-12 Gjeslingene
FALCO 2159 Dampskip Stål Kristiania 1910-08 Lindesnes/Lista
FAR 2475 Dampskip Stål Farsund 1950-01 Kåløya v/Hidra
FENNIA 1197 Dampskip Stål Helsinki 1939-10 Grønningen Fyr
FINN I 137 Motorlekter Stål Bergen 1928-12 Lista
FLAMINGO 975 Dampskip Stål Bremen 1945-02 Ved Lindesnes
FLAMINGO 267 Brigg Tre Farsund 1896-07 Færøkalven v/Loshavn
FORMICA 599 Dampskip Jern Tønsberg 1890-04 Stenodden
FORNEBO 142 Motorskip Tre Bodø 1942-02 Lister-Rauna
FORÆLDRES MINDE 170 Skonnert Tre Marstal 1913-12 Ballastskjærene
FRAM 305 Dampskip Jern Haugesund 1900-01 Ved Lindesnes
FREIR 166 Skonnertbrigg Tre Svendborg 1911-12 Næsheimstranden
FREY   Skonnertskip Tre Mandal 1882-08 Vest for Udvaar
FREYA   Jakt Tre Bergen 1878-12 Ballastskjær
FREYA 64 Galeas Tre Stavanger 1906-04 Utenfor Lista
FRIDTJOF DEN 2DEN 24 Kutter Tre Uddevalla 1897-04 Tjørveneset
FRIEDRICH   Brigg Tre Rostock 1862-10d Bremerodden
FRISNES 178 Motorskip Stål Kopervik 1964-07 Søreflaket
FROLAND 199 Motorskip Stål Arendal 1987-09 Sør av Hille
FÆDRENES MINDE   Skonnert Tre Sandefjord 1862-10a Ved Odd
GCC 700 42747 Lekter Stål USA 1993-01a Varneset Lykt
GEORG ANDREAS   Brigg Tre Arendal 1878-01 Kråkeskjær, Randø
GEORG WILHELM   Bark Tre Riga 1874-01 Lister-Rauna
GERTRUDE 608 Dampskip Jern Leith 1865-12 Ved Lista Fyr
GESINA   Skonnert Tre Papenburg 1862-10 Skjernøysund
GESINA ALIDA   Galiot Tre Farmsum 1869-01a Ø.side Storøy
GLENEDEN 1133 Dampskip Jern Hartlepool 1891-09 Vestre Ballastskj.
GLYNWOOD   Skonnert Tre Liverpool 1922-02 Østside Lindesnes
GOTTHILF   Skonnert Tre Barth 1863-12a Måkeskjær
GRIMSTAD   Skonnertbrigg Tre Arendal 1880-09 Årsholm ved Sæsø
GUDRUN 1485 Dampskip Stål Stettin 1944-12 Abelsnes
GUSTAV 199 Brigg Tre Wolgast 1899-10 Utsiden Hille
GUSTAV KÖRNER 460 Fiskedampskip Stål Hamburg 1944-08a Ved Lista
GYDA 306 Bark Tre Stockholm 1918-04 Steinodden
H.A.W.MÜLLER 460 Tråler/minesv. Stål Hamburg 1941-09 Utenffor Lista
HADDING   Brigg Tre Arendal 1864-12a Slettingen
HAFRUEN   Seilskute Tre Gøteborg 1709 Tånespynten
HALICORE   Brigg Tre Blyth 1864-12c Ny Hellesund
HALVARD   Bark Tre Fredrikstad 1868-04 Ved Lista Fyr
HAMBURG PAKET   Skonnert Tre Bergen 1867-01a Oksøy
HANANGER   Skonnert Tre Farsund 1888-08 Ved Lista
HANDI 78 Motorkutter Tre Haugesund 1928-02 Brattholmen
HANNA   Jakt Tre Hardanger 1880-12 Skjernøy, Mandal
HANØEN   Bark Tre Larvik 1876-11 Vestre Ulveskjær
HARDHAUS 192 Dampskip Stål Haugesund 1942-12 Utf. Lindesnes
HARMONIEN   Jakt Tre Kristiania 1891-11b Ved Gjeslingene
HAVBRIS 1316 Dampskip Stål Bergen 1945-01a Ved Ulveskjær
HAVLYST 532 Dampskip Tre Tønsberg 1917-04 8 n.m.av Ryvingen
HAVSUND 194 Motorskip Stål Kopervik 1970-03 Tjørveneset, Lista
HEBE   Fregattskip Tre Grimstad 1861-11 Utf. Sigersvoll
HEIMDAL   Bark Tre Tønsberg 1881-12 Steinodden, Lista
HELGA   Bark Tre Fredrikstad 1874-10 Utenfor Færøy
HENRIETTE 222 Skonnertbrigg Tre Fåborg 1899-12a Midthassel
HENRIK DANICA 845 Motorskip Stål København 1962-11 Ystesteinen
HJALMAR   Skonnert Tre Gøteborg 1854 Ved Ryvingen
HORSA 353 Dampskip Jern Århus 1880-04 Tjørveneset
HURTIGHEDEN   Jakt Tre Åsgårdstrand 1866-12 Torsøy
HYGIA 104 Motorfartøy Stål Kopervik 1944-09f Utf. Lister-Rauna
HAABET 23 Kutter Tre Mandal 1924-09 Bjørnen, Remefjord
INGER LISE 453 Motorskip Stål Kopervik 1956-10 SV av Farsund
INGER MARI 75 Motorfartøy Tre Risør 1965-02 Skjernø
INGLEWOOD 1084 Bark Jern Larvik 1908-03 Utf. Mandal havn
INGRID 324 Brigg Tre Uddevalla 1903-12 Sørsiden Rauna
IRIS   Skonnert Tre Mandal 1878-10 Steinsøy
IRTI 70 Motorgaleas Tre Farsund 1922-03 Nords. Ryvingen
ISABELLA   Bark Tre Kristiansund 1862-12a Ved Lista fyr
ISABELLA   Brigg Tre Trondheim 1809-01a Steinsøy østf.Hille
J.C.PETTERSEN   Fegattskip Tre Bergen 1869-12a Kviljostranden
JALMUR   Motorkutter Tre Vestmanøyr 1934-01 Ballastskjærene
JAMES BIBBY 130 Skonnert Tre Liverpool 1910-03a Gjeslingene
JAN HUBERT  (M-1104) 460 Tråler/minesv. Stål Hamburg 1941-07 Vestergapet
JANE KELSALL 1877 Dampskip Jern North Shields 1898-09 Brekneholmen
JANUS   Brigg Tre Drammen 1886-11 Færø, Loshavn
JETSKA 112 Koff Tre Harlingen 1882-10b Kleven havn
JOMFRU CATHARINA   Seilskute Tre Drammen 1733 Hummerholmen
JONA 80 D/S Lokalrute Jern Mandal 1912-12 Strusholmen
JONAS ANTON HJELM   Brigg Tre Christiania 1864-02 Skjernøy
JONIA   Bark Tre Kragerø 1874-10a Ystesteinen
JUDITH   Bark Tre Purmerende 1883-11a SV-side Hille
JUFFRU ELISABEDT   Fløytskip Tre Amsterdam 1760 Vassøyene
JULIE   Skonnertbrigg Tre Flekkefjord 1863-10 Kalven, Hidra
JUNGE BENJAMIN   Smakk Tre Emden 1752 Uts. Øya Odd
JUNO 1083 Dampskip Jern Hull 1870-12 Ystesteinen
JØRGEN OLSEN 125 Skonnertbrigg Tre Marstal 1886-12a Ballastskjærene
KARLSRUHE 6000 Lett krysser Stål Tyskland 1940-04b Sør f. Kr.sand
KARMØY 744 Motorskip Stål Stavanger 1972-11 Utenfor Farsund
KARMØY II 200 Motorskip Tre Oslo 1940-06 Svaneflu u.Farsund
KIRSTEN B 2013 Dampskip Stål Farsund 1930-03 Hummerdus
KJELL 84 Torpedobåt Stål Norge 1944-09g Ved Ryvingen
KLAUS HOWALDT 5956 Dampskip Stål Flensburg 1943-05 Vestre Rauneflua
KONG HAAKON 631 D/S Kystrute Jern Stavanger 1891-11a Gjeslingene
KONG RAGNAR 817 Dampskip Stål Oslo 1930-10a Sørøstside Torsøya
KONG SALOMON   Fløytskip Tre Stettin 1698 Ledervigsholmen
KONGENS GAVE   Seilskute Tre Ålborg 1795 Gjeslingene
KONGSVÅG 76 Motorfartøy Tre Bergen 1950-12 Gjeslingene
LAHNECK 1663 Dampskip Stål Bremen 1942-03a Østergapet
LARS  HUITFELDT   Skonnertbrigg Tre Son 1877-08 S.siden Sandø
LAURA   Skonnert Tre Drammen 1872-11 Einernæs, Loshavn
LEGATUS   Bark Tre Risør 1865-12a Vaare
LEONA   Jakt Tre Bergen 1861-10 Ballastskjærene
LILLIAN 258 Brigg Tre Kristiansand 1890-11a Tjørveneset
LINA   Bark Tre Riga 1879-12a Østhasselneset
LINDHOLMEN 421 D/S Kystrute Stål Arendal 1907-01 Haugestranden
LIVANA 60 Galeas Tre Trondheim 1937-05 Lista
LOM   Kutter Tre Tønsberg 1895-04a Lister-Rauna
LOUIS 275 Bark Tre Halden 1897-02 Nordhassel
LOUIS ET ANNE   Fregatt Tre Gøteborg 1723-12 Utf. Kirkehavn
LUCIE MARIE   Skonnert Tre Brevik 1881-05 Østsiden Ryvingen
LUDVIG HOLBERG   Bark Tre Bergen 1873-01 Prestøya ved Hidra
LUND   Kutter Tre Høllen 1895-12 Sjøsanden
LYKKENS PRØVE   Galeas Tre Mandal 1886-08 Kråkeskjær, Randø
M-2 (M-52021) 772 Minesveiper Stål Tyskland 1945-04 Fedafjorden
M-426 775 Minesveiper Stål Tyskland 1944-09c Utf. Helleviken
M-462 775 Minesveiper Stål Tyskland 1944-09b Ballastskjærene
MADAME MAGDALENA   Seilskute Tre Sandefjord 1723-12a Lamholmen
MAGDALENE EFFRAUSINA   Seilskute Tre   1724 Slettingen
MAKREL 65 Motorskøyte Tre Kopervik 1923-11a Gjeslingene
MANDAL 252 Minesveiper Stål Horten 1945-09 Steinodden
MARIA   Jakt Tre Kristiansand 1797 Vikelen-Ullerøy
MARIA CORNELIA   Brigg Tre Danzig 1745-04 Tungeskjærene
MARIA OG ANNA   Brigg Tre Bergen 1749 Kniplingsholmen
MARIA THERESIA   Bark Tre Tønsberg 1864-10 Skjernøy
MARIE   Bark Tre Drammen 1875-10c Kjerringa
MARIE   Bark Tre Arendal 1887-09 SV Manneværene
MARIE   Skonnertbrigg Tre Tønsberg 1864-12 Storøy, Mannefjord
MARIE   Kutter Tre Egersund 1896-01 Færøykalven
MARKAP   Brigg Tre Greifswald 1864-12b Kjellenesflu, Hidra
MARTHA   Tjalk Tre Harlingen 1864-11 Agneskjær, Imsa
MARTHA MARIA   Galiot Tre Riga 1739 Utsiden av Odd
MATROSEN   Skonnertbrigg Tre Stavanger 1883-11b Halsodden
MAURSUND 408 Motorskip Stål Oslo 1950-05 Gjeslingene
MAZEPPA   Galeas Tre Stavanger 1900-02 Nords. Songvår
MEDEA   Brigg Tre Risør 1870-11 Ved Ny Hellesund
MIDTSJØ 185 Brigg Tre Kristiania 1918-06b Sør av Songvår
MILOS 2702 Dampskip Stål Hamburg 1944-10 Sør for Siragrunnen
MIMER 437 Bark Tre Stavanger 1894-01 Skvettskjær
MINERVA   Skonnert Tre Drammen 1886-11a Vågehl. Lindesnes
MIRA 298 Bark Tre Arendal 1893-01 Gjeslingene
MIRIAM 75 Fiskefartøy Tre Öckerö 1954-03 N.Måkeskjær
MONARK 1786 Dampskip Stål Stockholm 1940-05 Sørvest for Lista
MONTE   Motorskonnert Tre West Hatlepool 1923-03 Åsgård, S.Hille
MOSVIK 128 Motorfartøy Stål Namsos 1981-09 Sør av Ryvingen
MUNKEN 317 Motorskip Stål Sandnes 1960-07 Ved Lillehavn
MYRVANG 48 Motorkutter Tre Mandal 1926-02 Utf. Hidra
MAAGEN   Skøyte Tre Mandal 1886-07 Eigelandskjærene
NEDENÆS 70 Hjuldampskip Jern Mandal 1866-10 Katlandskjær
NEPTUNUS   Skonnert Tre Holland 1865-02 Dvergsøybåen
NIORD 409 Dampskip Tre Oslo 1933-03 Nær Ryvingen
NORFART 242 Motorfartøy Tre Ålesund 1966-12 Østside Odderøya
NORGE 575 Hjuldampskip Jern Bergen 1855-09 Kinn-Dvergsøya
NORTE 216 Motorskip Tre Kristiania 1915-09 Uff. Lindesnes
O. LARSEN 199 Motorskip Stål Tromsø 1970-11 Songvår Fyr
OCEOLA   Brigg Tre Christiania 1885-02 Kviljostranden
OLIVA   Dampskip Jern Danzig 1869-03 Ved Vardeholmen
OLVARD   Skonnert Tre Drammen 1873-03 Odd, utf. Mandal
ONNI   Skonnert Tre Raumå 1892-10 Gåseskjær, Udø
ORPANA   Skonnert Tre Nådendal 1881-09 Oksøy
OSCAR   Skonnertbrigg Tre Mandal 1895-04 Ny Hellesund
OSHOLM 24 Motorkutter Tre Mandal 1970-01 Stusøy
OSLO 244 Dampskip Jern Haugesund 1902 Ved Lista Fyr
OWNERS GOODWILL   Seilskute Tre Newcastle 1711-11 Utf. Kjepsøy
PALATIA 3979 Motorskip Stål Hamburg 1942-10 SW for Utvåre
PANA 59 Motorfartøy Tre Kristiansand 1945-09 Nær Farsund
PARAGUAY   Skonnert Tre Memel 1848 Lister-Rauna
PARK 350 Motorskip Stål Haugesund 1970-02 Tjørveneset, Lista
PATRIA 3845 Dampskip Stål Hamburg 1943-04 Utf. Lista
PAULINE   Skonnert Tre Riga 1891-11 Sørsiden Sæsøy
PEHR GUSTAV   Bark Tre Sundsvall 1882-10 Sørpynt Færø
PELICAN 69 Kutter Tre Mandal 1905-01 Hjelmen
PELIKANEN   Seilskute Tre Stockholm 1697-08 Monsøy
PETREL   Orlogsfartøy Jern Frankrike 1855-11 Terningskjær
PLUGGEN 220 Skonnertbrigg Tre Tvedestrand 1906-10 Skvætskjær, Lista
PLUTUS 207 Dampskip Stål Bergen 1930-11 Lister-Rauna
PRIMEIRO   Skonnert Tre Flekkefjord 1900-12 Hidras sørside
PROFESSOR BAUM   Bark Tre Danzig 1882-10a Midthasselstrand
PROVINCE 1842 Bark Jern Liverpool 1910-03 Utf. Lindesnes
PRÆSIDENT 37 Motorkutter Tre Bergen 1947-02 Brekneholmen
RACHEL   Seilskute Tre Skottland 1707 Einersnes
RAPHAEL   Skonnert Tre Mandal 1891-03 Lister-Rauna
REGULATOR 221 Skonnert Tre Sandefjord 1912-02 Utf. Rasvåg
REVAL   Skonnert Tre Dortrecht 1911-12a Kåre, SSØ Ytreøy
REX   Bark Tre Arendal 1877-02a Tjørveneset
ROGNLUND 347 Motorskip Tre Tromsø 1926-02b Markø
ROLAND  (UJ-1708) 468 Tråler/ubåtjager Stål Bremerhaven 1943-06 Ved Lista
ROMULUS   Bark Tre Fredrikshald 1875-10a Uts. Sæsø
ROSELLA 49 Motorskøyte Tre Kopervik 1965-10 Utenfor Farsund
ROSETTA   Skonnertbrigg Tre Porsgrunn 1875-01a Lindesnes Fyr
RYVARDEN   Motorskøyte Tre Svinør 1964-01 Ved Lillehavn
SAGVAAG 359 Motorskip Stål Stavanger 1956-02 Ved Ryvingen
SAMLAND 5978 Motortanker Stål Hamburg 1940-06a NV for Lista
SANDRA 282 Dampskip Stål Bergen 1932-09 Kvåsefjorden
SAVONMAA 1749 Dampskip Stål Helsinki 1937-01 Kniplingsholmen
SCT. PETER   Seilskute Tre Arendal 1730 Innl. Hillevågen
SEATTLE 7369 Motorskip Stål Hamburg 1940-04a Kristiansandsfjord
SEX SØSKENDE   Jakt Tre Sandefjord 1875-10 Øst for Lindesnes
SIDNEY 697 Bark Tre Gøteborg 1903-12a Store Tviskjær
SIF 198 Skonnertbrigg Tre Bergkvara 1907-12 Svarten, Torsøy
SKALHOLT 524 Dampskip Stål København 1917-11 Midthassel, Lista
SKANDIA II 37 Motorskøyte Tre Bergen 1922-05a Ballastskjærene
SKJÆRGÅRD I 49 Motorkutter Tre Karmøy 1955-07 Vest av Lista
SKOGHEIM 2669 Dampskip Stål Haugesund 1940-12 Ved Songvår Fyr
SLEIPNER   Jakt Tre Stavanger 1892-03 Lillerauna, Lista
SLEIPNER   Galeas Tre Farsund 1905-10 Ryvingen
SOFIE   Skonnert Tre Lillesand 1888-12a Lister-Rauna
SOLID 88 Seilkutter Tre Mandal 1922-05 Utvåre
SPERO 968 Dampskip Stål Haugesund 1912-03 Lister-Rauna
SPIDSBERGEN 148 Fiskedampskip Jern Bodø 1923-05 Listasteinen
SPORT   Galeas Tre Tvedestrand 1900-11 Lister-Rauna
ST. ANNA   Seilskute Tre Christiania 1710 SV.pynt Underøy
ST. ANNE   Seilskute Tre Bergen 1697-10 S. pynt Hellersø
ST. ANTONI   Seilskute Tre Kristiansand 1696 Varholmen, Selør
ST. MATTHIAS   Galiot Tre Bremen 1747 Ved Levsøy
STAVANGER 279 Dampskip Jern Stavanger 1886-03 Medholmsgrunnen
STAVFJORD 199 Motorskip Stål Mo i Rana 1993-01 Valvik Skjernøy
STEFFEN NÆSS 99 Motorfartøy Stål Haugesund 1961-04 Utf. Kristiansand
STORSILDEN   Galeas Tre Haugesund 1875-04 Lista
SVERIGE   Dampskip Jern Gøteborg 1869-12c Saueflua, Loshavn
SYLVESTER   Skonnert Tre Stettin 1874-04 Strømholmen
SAAØY 299 Motorskip Stål Farsund 1985-04 Utvåre
TABOR 370 Brigg Tre Arendal 1911-12b Ved Grønningen
TAMWORTH 657 Bark Tre Skien 1868-01 Slettingen
TEIST 84 Torpedobåt Stål Norge 1940-04c Drange
TEXAS 3959 Dampskip Stål Gøteborg 1918-12 Østhasselneset
THE ELISABETH   Seilskute Tre Whitby 1714 Oddeskjærene
THE GRAND HOPE   Seilskute Tre England 1708 Skjær utf. Færøy
THE MARY   Fregatt Tre Leith 1720 Bremerodden
THE PROVIDENTZ   Seilskute Tre Cork 1721-11 Skogsøy
THEANO 1059 Dampskip Stål Rotterdam 1942-12a Utf. Mandal
THOMAS CHARLES   Skonnert Tre Caernarvon 1877-10a Utf. Loshavn
TIMES 57 Seilkutter Tre Kristiansand 1889 Rennelen, Flekkerø
TJALF   Bark Tre Skien 1869-12 Langskjærene
TOJO 117 Motorlekter Tre Kristiansund 1935-03 Lister-Rauna
TOM B 913 Motorskip Stål Oslo 1958-08 Ved Oksøy Fyr
TOM HÅWA 299 Lekter Stål Bergen 1978-04 3 mil NV Hidra
TOMELIA   Skøyte Tre Kristiansand 1877-09 Innseil. Kirkehavn
TORDENSKJOLD   Brigg Tre Larvik 1862-10b N.for Lista Fyr
TRIGON 293 Motorskip Stål Oslo 1949-11 SSØ Songvår Fyr
TROLLSKJELL 836 Motortanker Stål Oslo 1969-05 4 n.m. SØ Songvår
TRONDHJEMSFJORD 6753 Dampskip Stål Oslo 1943-04a Ved Ryvingen
TROYBURG 2288 Dampskip Stål Hamburg 1941-08 Ved Færøyflua
TRYFENA 51 Galeas Tre Lista 1914-12 Lister-Rauna
TUNGENES 560 Dampskip Stål Stavanger 1945-01 V av Ystesteinen
TWEE GEBROEDERS   Brigg Tre Harlingen 1894-03 Ravnøen, Songvår
UJ-1703 527 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-03 Vest av Lindesnes
UNION   Koff Tre Papenburg 1866-04 Odd
VALKYRIEN   Brigg Tre Skien 1888-11 Lillehavn
VANG 678 Dampskip Stål Haugesund 1944-09 3 mil vest Lista Fyr
VANGSNES 215 Motorskip Stål Bergen 1944-09e Lister-Rauna
VANSE 100 Motorseiler Stål Farsund 1949-01 Oddskjærene
VARDØHUS 84 D/S Hvalfanger   Sandefjord 1887-03 Foraboene, Odd
VERITAS   Seilskute Tre Stockholm 1697-09 Ved Valløy
VERITAS   Bark Tre Arendal 1872-10a Odd ved Sandø
VESTERVÅG 299 Motorskip Stål Bergen 1971-12 Utemfor Lista
VICTOR EMANUAL   Jakt Tre Assens 1867-01 Uts. Grønningen
VIKEN 460 Dampskip Jern Christiania 1888-02 Gåseskjærene
VINJE 370 Bark Tre Porsgrunn 1911-11 Lindesnes
VISTON   Skonnert Tre Christiania 1877-02 Ved Kjerringa
VAAR 86 Motorkutter Tre Farsund 1945-11 Utf. Katland Fyr
WALTER SCOTT   Brigg Tre Drammen 1874-12 Morteviken
WILLIAM   Skonnert Tre København 1868-03 Songvårboen
WILLIAM & SELINA 34 Kutter Tre Espevær 1900-11b Lister-Rauna
WITTEKIND 4029 Dampskip Stål Emden 1944-01a SV Lista Fyr
WOGSHOLMS CASTELL   Seilskute Tre Stockholm 1706 Kleven havn
WRANGEL   Brigg Tre Stettin 1863-12 Ved Udø, Mandal
YDALE   Bark Tre Arendal 1875-10b Strømholmen
ZEUS 445 Bark Tre Arendal 1895-07 Gjeslingene
ØDEGAARD   Slupp Tre Farsund 1892-09 Tjørveneset
ØSTKYST 235 D/S Kystrute Stål Oslo 1924-11 Steinodden


by Bliss Drive Review